Spływy zwałkowe, to propozycja dla kajakarzy, którzy szukają więcej emocji i doznań z pokonywania rzeki usianej wiatrołomami. Jest to swojego rodzaju ,,bieg z przeszkodami”, a raczej spływ z przeszkodami. Podczas którego kajakarz ma do pokonania na swojej drodze wiele powalonych drzew, leżących w korycie rzeki. To właśnie one powodują, że taka formuła spływu jest szczególna. Rzeki  zwałkowe charakteryzują się niewielką szerokością koryta, a przez to, że są usiane wieloma przeszkodami, to praktycznie nie są uczęszczane przez ,, statystyczną” brać kajakową. To zaś gwarantuje nam, że płynąc jedną z nich będziemy tylko my, rzeka i jej wyjątkowe otoczenie.

Pozwoli nam to na zupełne oderwanie od rzeczywistości, a nasze myśli będą skierowane wyłącznie na rozwiązywanie problemów, którędy i w jaki sposób pokonać daną przeszkodę. A gdy będzie zbliżał się wieczór, na szukaniu najdogodniejszego miejsca na nocleg. To właśnie taka forma kajakarstwa sprawia, że jest to jeden z lepszych sposobów na spędzenie wolnego czasu, do którego serdecznie Państwa zachęcamy.

Ze względu na częsty, niski stan wód w tych rzekach, najdogodniejszymi porami roku na spływ, będzie wiosna i jesień a czasami też zima. Dlatego przygotowaliśmy dla naszych uczestników, cały niezbędny sprzęt wyprawowy. Teraz nie musisz martwić się o ciepły śpiwór, kuchenkę gazową, czy namiot i etc. posiadamy wszystkie te rzeczy, z którymi pływanie o tej porze roku będzie przyjemne i ekscytujące. A wszystkiego dopełnią najwyższej jakości kajaki polietylenowe, do turystyki zwałkowej PYRANHA FUSION, oraz doświadczony przewodnik kajakowy.

Pozostałe informacje zawarte są w zakładce Regulamin

Pływamy rzekami:

Postomia na odcinku Sulęcin – Krzeszyce, spływ dwudniowy – 25 km

Ienka czyli Łęcza na odcinku Ośno – Słońsk, spływ dwudniowy – 23,9 km

Lubniewka na odcinku Uroczysko Lubniewsko – Rudnica, spływ trzydniowy – 27 km.

Pliszka na wybranym odcinku, spływ dwu i trzydniowy. ( Zamęt-Gądków – 23km ), ( Gądków – Urad – 28 km )

Ilanka na odcinku wysokość wsi Pniów – Rybocice, spływ trzydniowy – 40 km.

Myśla na odcinku Gudzisz – Chlewice, spływ jednodniowy – 11 km.